Szeretnél csinos lenni, de érzed, hogy valami alapvető hiányzik

Szeretnél csinos lenni, de érzed, hogy a borzalmas tartás útjában áll ennek a törekvésnek, és ezt a szép a frizurád, és a körmödön viselt mestermű sem ellensúlyozza?   Mit tehetsz?

 

Évek óta rengeteg pénzt elköltöttél csecsebecsékre, kiegészítőkre, vadító cipőkre, de a párod mégis más szemmel néz rád? Talán kevésbé is vonzódik hozzád? Pedig te megtettél mindent: szolárium, kozmetikus, műköröm, tűsarkú topánka. Végtelen lehetőségek állnak a csinosodni vágyó hölgyek előtt. Az egyetlen kiegészítő, amit nem lehet pénzért megvásárolni: a gyönyörű, elegáns testtartás. Amin minden férfi szem megakad. Ami öltöztet egy nőt.

Hol kezdődik egy Nő szépsége? A mosolyánál, a testtartásánál, a jó közérzet okozta magabiztosságnál. Egy stílusos, öntudatos Nőnek nem lehet hanyag a testtartása!

 

A hanyag testtartás nemcsak púpossá tesz, de megereszkedik a mell, és kidomborodik a has is. Ha belegondolsz, rémisztő a látvány, igaz? Vajon életed párja így szeretett beléd annak idején?

Vagy észre se vetted ezt az elváltozást, ami szépen lassan az évekkel jött? Akkor gyere, állj fel, menj a tükör elé, és tudatosítsd magadban:  a rossz testtartás csúnyává tesz!

 

De miért fontos a helyes testtartás azon túl, hogy kecsesebb, elegánsabb, esztétikusabb látvány? Nézzünk meg (a teljesség igénye nélkül) néhány olyan tényezőt, amit negatívan befolyásol, ha rossz a testtartásunk:

  • Romlanak a légzésfunkciók: Előre esnek a vállak, beszűkül a mellkas, így felületessé válik a légzés.
  • Romlik ezáltal az anyagcsere is: Hiszen ha romlik a légzésfunkció, akkor a sejtjeink nem kapnak megfelelő mennyiségű oxigént.
  • Vállproblémákhoz, fejfájáshoz vezethet: Az előre helyezett fejtartás hatalmas terhelést ró a nyaki és vállövi régióra.
  • Rossz emésztést, hasfájást okozhat: Görnyedt testtartásod okozza, hogy a keringési rendszered sem tud kielégítően működni. Erre egy egyszerű példa: szorítsd egy percig az egyik körmödet. Az alapból rózsaszín körmöd fehérré, vérhiányossá válik. Így romlanak egy görnyedt testtartás miatt a belső szerveid vérellátása is.

Az ülő életmód korunk népbetegsége, és megszámlálhatatlan káros hatást hoz magával.

 

Az olyan sokszor elhangzó tanács: „húzd ki magad!” nem használ. Maximum pár percig.

Miért? Milyen egyáltalán a helyes testtartás?

 

Maga a szóhasználat sem helyes, hiszen nem tartjuk magunkat egy pozícióban, hanem folyamatos mozgásban vagyunk (lélegzetvétel, stabilizációs izmok munkája, stb…)

A helyes testtartás könnyed, rugalmas, energiahatékony. Ez nem valósítható meg úgy, ha magunkra erőltetünk egy ideálisnak tartott merev pozíciót.

 

De akkor mi a megoldás?

 

Ha lemész ma az edzőterembe, leggyakrabban milyen tanácsot hallasz? Erősítsd meg a felszínes háti izmokat, és nem fog fájni a hátad, jó lesz a tartásod. De sajnos ezzel a probléma koránt sincs megoldva, csak elkendőzve. Továbbra is csak az izomegyensúly megbomlását segítjük elő, hiszen a felszínes izmoknak nem a stabilizálás a szerepük, hanem az erősebb (gyorsabb, szélesebb) mozgások végrehajtása. Ha őket használjuk stabilizálásra, túlterhelődnek, elfáradnak, mi pedig összerogyunk a nap végére. A stabilitásért és a finommozgásokért a mélyizom rendszer a felelős, amivel azonban szinte semmit sem foglalkozunk, nem is tudjuk, hogyan kéne.  Ezért van az, hogy bár kihúzzuk magunkat, ha ránk szólnak, de megfelelően működő mélyizom rendszer híján, hamar elfelejtjük a parancsszót, és összeesünk. A mozgásunk pedig elveszti könnyedségét, eleganciáját, és darabossá válik.

 

 

A jó hír az, hogy van kiút!

Hatékonyan úgy tudunk változtatni, „belenyúlni” a rendszerbe, ha nem csak a testet, hanem az agyunkat is tréningezzük. Nézzük meg mi az a két lépés, amire az erősítéssel párhuzamosan szintén feltétlenül szükség van a gyönyörű tartás eléréséhez:

 

  1. lépés: mobilizáció – Először is fel kell oldani a helyes testtartás és helyes mozgás útjában álló akadályokat. Ugyanis a már jelenlévő izomegyensúly megbomlások miatt a test nem alkalmas arra, hogy szabadon mozogjon. Erre különböző mobilizációs technikákat alkalmazunk, amelyek jóval többek a „sima” nyújtásnál. Míg a hagyományos nyújtás az izmok nyújtását jelenti, addig a mobilizálás egy jóval tágabb kategória, tartalmazza – a teljesség igénye nélkül – például a letapadások oldását különböző technikákkal (SMR, köpöly, manuális kezelések), a lágyrészek (izmok és kötőszövetes elemek) rövidülésének lazítását például az ellenállásos nyújtás módszerének segítségével, valamint mozgásminták javítását.
  2. lépés: reedukáció – A testi akadályok mellett azonban nagy hangsúly kell fordítanunk az idegrendszeri akadályok leküzdésére is. A mobilizáció által nyert mozgástartományt ugyanis értelmezhetővé kell tenni az agy számára, hiszen az agyunk megszokta a régi mozgástartományt. Itt az utasítgatások helyett (húzd ki magad!) a finom megéreztetés játssza a fő szerepet.

 

 

Lásd be, hogy önmagadtól nem fogsz megoldást találni a problémádra. Írj üzenetet, vagy kérj időpontot egy ingyenes telefonos konzultációra, ahol át tudom veled beszélni a helyzetedet, elakadásaidat, és segítek, hogy irányba állj.

Ha szükséged van gyakorlati segítségre és úgy látjuk, hogy ideális neked a programom, akkor arról is fogunk tudni beszélni.

Ingyenes perspektíva konzultációra itt tudsz időpontot foglalni!

 

 

 



<< vissza a bloghoz

Sikeres regisztráció

A jelszavadat e-mailben kapod meg,
kérlek ellenőrizd a postaládádat!
Az e-mail címedet már korábban regisztráltuk!

Az új jelszavadat e-mailben kapod meg,
kérlek ellenőrizd a postaládádat!
Próbáld később

5 percen belül egy IP címről csak egy regisztrációt fogadunk el. Kérlek próbáld újra később!
Próbáld később

5 percen belül egy IP címről csak egy regisztrációt fogadunk el. Kérlek próbáld újra később!
Hibás ellenőrző kód

Hibás ellenőrző kódot adtál meg, az űrlap elküldése nem sikerült.
Hibás e-mail cím...

Kérlek adj meg egy érvényes e-mail címet,
és próbálkozz újra!
Hibás adatok

Kérlek add meg a helyes e-mail címet
és jelszót, majd próbálkozz újra!
Hibás e-mail cím

A megadott email címmel
nincs regisztrált felhasználónk.
Sikeres módosítás

A személyes adataidat sikeresen módosítottad,
az új adatokat elmentettük.
Hibás e-mail cím

A megadott e-mail cím már foglalt.
Kérlek adj meg egy másik e-mail címet!
Hibás e-mail cím

A megadott e-mail cím formátuma hibás,
kérlek javítsd ki!
Valamit elfelejtettél?

A regisztráció feltétele, hogy elolvasod és elfogadod
az ÁSZF-et és az Adatkezelési Tájékoztatót.

Fel↑